reklama

New York zasahuje nemoc covid-19 nejvíce ze všech amerických států, oficiální bilance úmrtí je zde srovnatelná například s údaji pro celou Británii. Ve městě New York pak v důsledku šíření viru SARS-CoV-2 umřelo už více než 3000 lidí, což je více, než kolik bylo zabito při teroristických útocích z 11. září 2001, napsala agentura AP.

Zdravotnická krize v severovýchodním americkém státě zřejmě v těchto dnech vrcholí, po pondělním nárůstu o 8658 případů dnes místní bilance známých nakažených opět stoupla o více než 8000 na celkových 138.836. Denní přírůstek v počtu úmrtí se v posledních dnech pohyboval okolo 600.

Guvernér Cuomo se domnívá, že v jeho státě zabírají opatření omezující společenský život a že nejprudší nárůst v počtu hospitalizací už má New York za sebou. Místní obyvatelé podle něj "mění křivku šíření viru".

Nemocnicím při extrémním přílivu pacientů pomáhá také zdravotnická loď amerického námořnictva USNS Comfort. Ta původně neměla přijímat pacienty nakažené koronavirem, nakonec tomu tak ale bude. Ke změně plánu podle Cuoma přispěla i "promptní" spolupráce amerického prezidenta Donalda Trumpa s ministerstvem obrany.

"Chtěl bych poděkovat prezidentovi, za to, že jednal tak rychle," citovala guvernéra televize CNN.

reklama