Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Stíhačka F-15 spadla do Severního moře, začala rozsáhlá pátrací akce

Stíhací letoun F-15 Eagle, ilustrační fotografie
Stíhací letoun F-15 Eagle, ilustrační fotografie
Foto: af.mil **www.af.mil**

Do Severního moře nedaleko anglických břehů se dnes dopoledne zřítila stíhačka F-15 americké armády. Informovala o tom agentura AP. Podle ní byl na palubě jeden pilot.

Stíhací letoun F-15C Eagle vyrazil dnes na rutinní cvičnou misi z vojenské základny Královského letectva (RAF) Lakenheath, která leží zhruba 35 kilometrů severovýchodně od Cambridge.

Zhruba v 9:40 místního času (10:40 SELČ) se stroj zřítil do moře u břehů severovýchodní části Anglie.

Stanice Sky News uvedla, že britští záchranáři zahájili rozsáhlou záchrannou operaci. Zda je pilot na živu, není jasné. Neznámá je zatím i příčina neštěstí.

Témata:  F-15 Eagle Velká Británie U.S. AIR FORCE

Související

Aktuálně se děje

30. prosince 2025 21:56

Vémola se na chvíli podíval ven z vazby. Příjemné to ale nebylo

Zadržený zápasník Karlos Vémola se podle nejnovějších informací dočkal jisté úlevy. V úterý se konečně podrobil lékařskému zákroku, který se původně chystal absolvovat v den, kdy jej policie zadržela. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy