"Nic jsem necítila, dobře jsme jedla, sama jsem se sprchovala a normálně chodila," řekla podle Reuters žena, která je nyní zpět ve svém domě v Rangúnu a s ní i vnoučata.

Ve čtyřiapadesátimilionové Barmě se podle statistiky Univerzity Johnse Hopkinse koronavirem nakazilo přes 29.000 lidí a zemřelo 664 pacientů s covidem-19.

Podle Reuters za nejrizikovější jsou při nynější pandemii považováni staří lidé a toto riziko je ještě vyšší v málo rozvinutých zemích s nedostatečně vybaveným zdravotnictvím, což je případ Barmy.

Čilá paní Thein se nad tím, že covid-19 přežila, nepozastavila a prohlásila, že netrpí žádnou jinou chorobou. "Za druhé světová války to bylo mnohem horší. Slyšela jsem, že tato pandemie je ve světě taky nebezpečná, ale podle mne ta nemoc nic není. Samozřejmě, že mám obavy o své děti a vnuky. Já se smrti nebojím, jsem stará. Dostala jsem se z mnoha smrtelných nebezpečí a z horších situací," řekla Thein.

Její vnučka Win Win Ye dodala, že rodina je ráda, že všichni příbuzní, kteří se nakazili, jsou v pořádku, avšak jistota ještě nepanuje. "Stále se bojíme, že se nakazíme znovu. Proto nikam nevycházíme, zavřeli jsme se doma," řekla.