Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střelba ve švédském nákupním centru si vyžádala jednu oběť

Švédská policie
Švédská policie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Jednu oběť si dnes vyžádala střelba v nákupním centru Emporia ve městě Malmö na jihu Švédska, uvedla podle agentury AFP policie. Ta původně informovala o dvou zraněných, později ale oznámila, že jedna osoba svým zraněním podlehla. Podezřelý byl podle policie zadržen a veřejnost už není v ohrožení.

Zranění při střelbě utrpěli muž a žena. "Muž zraněním podlehl," sdělila policie. Zraněná je podle dřívějšího sdělení úřadů ve vážném stavu.

"Domníváme se, že bezprostřední nebezpečí už veřejnosti nehrozí," uvedla také policie v prohlášení, z něhož citovala agentura Reuters. "V tuto chvíli se domníváme, že incident má spojitost se zločineckým prostředím," dodala policie a vyloučila, že šlo o terorismus.

Na místě bylo mnoho policistů, kteří vyslýchali svědky a zkoumali záběry z bezpečnostních kamer. Policie předtím oblast uzavřela a vyzvala lidi, aby do nákupního centra nechodili. Zadrženým je podle AFP adolescent.

V červenci střelec v nákupním středisku v dánském hlavním městě Kodani, jen 30 kilometrů vzdáleném od Malmö, zabil tři lidi. Případ zřejmě nesouvisel s terorismem.

Témata:  Švédsko střelba ve Švédsku

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy