reklama

Enrothová bude moci zhlédnout do soboty 6. února na 70 filmů. Celý festival, jehož letošním tématem je sociální odstup, však stráví v takřka úplné izolaci. Filmy budou promítány v majáku na opuštěném ostrově Pater Noster u západního pobřeží Švédska. "Už se těším, že se uvolním bez obav, že někoho nakazím," uvedla zdravotní sestra, která pracuje v nemocniční pohotovosti ve městě Skövde ve středním Švédsku. Enrothová pořídí ze svého pobytu video deník.

"Jsme rádi, že jsme mohli poskytnout tento jedinečný zážitek jedné z mnoha hrdinek v boji proti pandemii covidu-19," uvedl ředitelka Mirja Westerová. Vedení festivalu vybralo užší počet kandidátů, se kterými pak vedlo pohovor. Kandidáti také postoupili psychologické testy, které měly ukázat, zda týdenní samotu zvládnou.

Festival bude filmy uvádět také po internetu. Po jednom se diváci budou moci střídat na promítání filmů také v jedno kinu v Göteborgu a na tamním hokejovém stadionu.

V uplynulém roce se pořádání filmových festivalů výrazně dotkla epidemie koronaviru. V loňském roce byly zrušeny významné festival v Cannes či Karlových Varech. Letošní ročník festivalu v Cannes pak byl vedením odložen z května na červenec.

reklama