reklama

Mimo jiné to bude od příštího úterý znamenat, že turisté vracející se z těchto zemí musí po návratu strávit nejméně pět dní v karanténě, pokud nejsou plně očkovaní nebo vyléčení. Německý svaz cestovního ruchu podle listu Die Welt kritizoval, že rozhodnutí zhatí uprostřed prázdninového období mnoha cestujícím a zejména mnoha rodinám s dětmi plány na dovolenou.

Německé cestovní kanceláře už hovoří o rostoucí nejistotě zákazníků a žádostech o storna. "Hrozící karanténa vede k silné nejistotě u lidí, kteří jsou právě na dovolené nebo mají krátce před dovolenou," uvedl šéf Německého svazu cestovního ruchu (DRV) Norbert Fiebig.

Nizozemsko a Španělsko včetně Baleárských ostrovů se v pondělí přesunou do tmavě červených území s velmi vysokou mírou rizika nákazy koronavirem i na české mapě cestovatele. Při návratu ze země s vysokou nebo velmi vysokou mírou rizika je povinný PCR test v Česku nejdříve pátý, ale nejpozději 14. den po příjezdu. Do té doby musí být dotyčná osoba v samoizolaci. Před návratem se test vyžaduje pouze v případě, že člověk použije veřejnou dopravu. Také zde platí povinnost před příjezdem vyplnit příjezdový formulář.

reklama