reklama

Návštěvníci v rouškách, kteří se seřadili do fronty před vstupem do jednoho z největších japonských zábavních parků, při otevření bran nadšeně tleskali. Pořadatelé je vyzvali, aby si dezinfikovali ruce a pokud možno platili bezhotovostně.

zdroj: YouTube

Tokijský Disneyland v dohledné budoucnosti může svou kapacitu naplnit jenom z poloviny, zrušené jsou také přehlídky a vystoupení. Návštěvníci se nesmějí objímat či fotografovat se zaměstnanci oblečenými do kostýmů známých pohádkových postav, zakázané je i potřásání rukama.

Omezení však prvním příchozím na radosti neubrala. "Jsem neuvěřitelně nadšená jenom z toho, že můžu dovnitř," citovala agentura Reuters 18letou studentku Momoku Micuiovou, která do parku přišla v roušce a čelence s myšákem Mickeym.

Tokijský Disneyland, který v roce 2018 přilákal přes 32,5 milionu návštěvníků a v loňském fiskálním roce utržil 437 miliard jenů (96 miliard korun), je teprve třetím Disney parkem na světě, který po koronavirové krizi otevřel. Jako první 11. května návštěvníky přivítal zábavní park v Šanghaji, následoval Hongkong.

Japonsko s více než 126 miliony obyvatel od propuknutí nákazy eviduje přes 18.723 nakažených, z čehož 974 lidí v souvislosti s covidem-19 zemřelo, uvádí agentura AP. Téměř desetimilionové hlavní město koronavirus z celé země zasáhl nejhůře.

Dnes Tokio zaznamenalo dalších 67 infekcí, což je nejvyšší denní přírůstek nakažených od konce května, kdy Japonsko ukončilo nouzový stav. Je to také již šestý den za sebou, kdy je v metropoli denní bilance vyšší než 50, uvedla japonská televizní síť NHK.

Indonéské úřady dnes oznámily 1385 dalších případů nákazy koronavirem, kvůli komplikacím způsobeným covidem-19 zemřelo nově 58 pacientů. V pondělí jihoasijská země zaznamenala 71 úmrtí, šlo o dosud nejvyšší zaznamenaný denní přírůstek. Celkem se v Indonésii, jejíž populace činí 268 milionů, potvrdilo 57.770 infekcí, 2934 lidí s covidem-19 zemřelo.

Filipíny dnes zaznamenaly dalších 999 potvrzených případů infekce a čtyři úmrtí v souvislosti s covidem-19. Podle tamního ministerstva zdravotnictví se v zemi se 106,7 miliony obyvatel od propuknutí nákazy virus prokázal u 38.511 lidí, z čehož 1270 zemřelo.

reklama