Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragédie ve Washingtonu: Vyšetřovatelé získali důležitý přístroj z Black Hawku

Video zachytilo moment tragické srážky letadel ve Washingtonu.
Video zachytilo moment tragické srážky letadel ve Washingtonu.
Foto: Reprofoto The Washington Post

Na místě středeční tragické letecké nehody ve Washingtonu došlo k dalšímu nálezu. Byla totiž nalezena už i černá skříňka z havarované armádní helikoptéry Black Hawk, informovala BBC. Měla by obsahovat nahrávku komunikace mezi členy posádky. 

Záchranné složky chtějí během probíhajícího víkendu dokončit vyzvednutí trosek z řeky Potomac. Do pátku se podařilo vyzvednout 41 lidských těl, přičemž 27 obětí středečního neštěstí bylo již identifikováno. Podle úřadů se nenajdou další těla do chvíle, než se podaří dostat trup dopravního letounu ze dna.  

Při havárii zemřelo celkem 67 osob. Vyšetřování má na starosti Národní úřad pro bezpečnost dopravy Spojených států amerických, probíhat bude několik měsíců. Již ve čtvrtek bylo oznámeno nalezení černých skříněk z letounu společnosti American Airlines. 

Podle BBC se již ví, že pilot helikoptéry byl krátce před srážkou upozorněn řízením leteckého provozu, že se blíží k letadlu. Stroj Bombardier společnosti American Airlines se rozlomil na několik kusů, které se potopily do řeky Potomac. Vrtulník spadl do vody vzhůru nohama. 

K neštěstí se v pátek opět vyjádřil i prezident Donald Trump. "Helikoptéra Black Hawk letěla příliš vysoko, o hodně," napsal na své sociální síti Truth Social. Limit byl podle jeho vyjádření překročen o více než 60 metrů. "To není tak komplikované pochopit, že?" dodal Trump. 

Témata:  letecké nehody USA letectví a letadla Blackhawk UH-60

Související

Aktuálně se děje

5. června 2026 18:14

Češi před MS zvítězili i podruhé. V USA porazili Guatemalu

Česká fotbalová reprezentace se navnadila na blížící se světový šampionát nejlepším možným způsobem. Ve svém posledním přípravném zápase v New Jersey totiž přehrála Guatemalu 3:1. Svěřenci kouče Miroslava Koubka šli jako první do vedení, když se už po jedenácti minutách hry trefil Schick. Na poločasovou pauzu se sice šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1, ale o vítěznou trefu se postaralo duo slávistických hříšníků Douděra-Chorý, aby jistotu výhry zpečetil svým presinkem při rozehrávce Guatemalců Višinský.

Zdroj: David Holub

Další zprávy

Zatmění Slunce, ilustrační fotografie.

Zatmění Slunce se blíží. Vše, co o něm potřebujete vědět

Letos 12. srpna nastane úplné zatmění Slunce, které po více než dvou letech nabídne jedinečnou nebeskou podívanou. Tento úkaz se objevuje ve chvíli, kdy Měsíc projde mezi Sluncem a Zemí, čímž na naši planetu vrhne stín a v určitých oblastech světa kompletně zablokuje sluneční svit. Úplné zatmění, při němž obloha na moment zcela ztmavne, budou moci sledovat pozorovatelé v částech Grónska, na Islandu, v severním Španělsku a v severovýchodním Portugalsku. Obyvatelé ostatních částí Evropy, Afriky a Severní Ameriky pak uvidí zatmění částečné, kdy Měsíc zakryje pouze část slunečního disku.