Většina účastníků průzkumu se chce ale zdržet hlasování či vhodit do urny prázdný lístek. Francouzská média upozornila, že anketa není příliš reprezentativní a že na výběr v ní nebyla možnost dát hlas krajně pravicové kandidátce Marine Le Penové.

Stranické ankety se zúčastnilo přes 200.000 registrovaných příznivců Mélenchona, který skončil v prvním kole voleb se zhruba 22 procenty hlasů na třetím místě. Anketa mapuje ale především preference jádra Mélenchonových příznivců a nemusí odrážet chování běžného voliče. Krajně levicový politik vyzval své příznivce, aby nedali "ani jeden hlas Le Penové", Macrona ale přímo nepodpořil.

Do druhého kola prezidentských voleb, které se uskuteční 24. dubna, postoupili Macron a Le Penová a oba se nyní soustředí na oslovení voličů, kteří v prvním kole hlasovali pro Mélenchona. Při sobotním mítinku v Marseille Macron slíbil, že zřídí ministerstvo pro "ekologické plánování", které patří k hlavním programovým prioritám levicového kandidáta. O Le Penové současný prezident řekl, že popírá změny klimatu. To ale kandidátka odmítla. "Mám (politický) projekt, který bere v potaz životní prostředí," řekla dnes Le Penová, která již dříve slíbila, že nevystoupí z klimatických dohod OSN, pokud bude zvolena.

Francouzská média dnes také informují, že Evropský úřad proti podvodům (OLAF) Le Penovou a další bývalé členy Evropského parlamentu za její stranu vyšetřuje kvůli zpronevěře evropských prostředků. Podle vyšetřovatelů si Le Penová a další europoslanci nechali proplatit náklady, které nesouvisely s výkonem jejich poslaneckého mandátu. Podle úřadu si Le Penová nechala zaplatit z europarlamentní kasy stovku lahví vína či šampaňského. Celkovou škodu OLAF vyčíslil na zhruba 600.000 eur (14,6 milionu korun). Blízký spojenec krajně pravicové kandidátky a předseda strany Národní sdružení (RN) Jordan Bardella označil vyšetřování OLAFu za snahu unijních institucí ovlivnit francouzské prezidentské volby a poškodit Le Penovou.