Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump chce zpátky do Bílého domu, válku by prý vyřešil za 24 hodin

Vladimir Putin a Donald Trump
Vladimir Putin a Donald Trump
Foto: kremlin.ru

Někdejší americký prezident Donald Trump během veřejné debaty řekl, jako prezident by válku na Ukrajině vyřešil za 24 hodin. Podle serveru CNN se ale už nepřiklonil v případě k vítězství ani k jedné straně.

"Chci, aby všichni přestali umírat. Umírají Rusové a Ukrajinci. Chci, aby přestali umírat," řekl Trump na stanici CNN. "A dokážu to do 24 hodin," dodal.

Poté už ale nechtěl říct, jestli by podle něj měla Ukrajina porazit Rusko. Publiku shromážděnému na Saint Anselm College řekl, že "nepřemýšlí v pojmech vítězství a prohry". "Myslím, že jde o to, abychom to vyřešili, abychom přestali zabíjet všechny tyto lidi," uvedl.

Poté byl Trump dotázán, zda podporuje poskytnutí americké vojenské pomoci Ukrajině. "Rozdáváme tolik vybavení, že teď nemáme munici pro sebe," odvětil.

Trump také uvedl, že by "s největší pravděpodobností" omilostnil útočníky na budovu Kapitolu, kteří se podíleli na nepokojích v sídle Kongresu v lednu 2021. Někdejší prezident byl přitom jedním z lidí, který situaci rozvířil poté, co nedokázal obhájit svůj mandát a neuznal výsledek voleb, které označil za zmanipulované.

Témata:  Donald Trump válka na Ukrajině

Související

Aktuálně se děje

24. července 2024 16:30

Scholz promluvil o opětovné kandidatuře na kancléře

Německý kancléř Olaf Scholz, člen Sociálnědemokratické strany Německa (SPD), oznámil na tiskové konferenci, že se znovu plánuje ucházet o post předsedy německé vlády. Potvrdil to podle agentury Bloomberg krátce po oznámení termínu příštích voleb do Spolkového sněmu, které proběhnou 28. září 2025.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy