Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U vesnice na východě Slovenska se pohybuje tygr, šelma utekla z ukrajinské zoo

Tygr, ilustrační fotografie.
Tygr, ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

V blízkosti vesnice Ulič na východě Slovenska se pohybuje tygr. Na svém webu to dnes napsal slovenský list Nový čas s odvoláním na místní úřad, podle kterého šelma utekla ze zoologické zahrady na Ukrajině.

"Oznamujeme vám, že se v blízkosti obce pohybuje tygr, který utekl ze zoologické zahrady na Ukrajině. Žádáme všechny, aby byli ostražití a omezili pohyb mimo své domovy. Pokud někdo dané zvíře zpozoruje, je třeba kontaktovat policii nebo starostu," uvedla obec na sociálních sítích.

Informaci slovenskému serveru tvnoviny.sk potvrdil starosta obce Ján Holinka. "Obdrželi jsme tři varovné telefonáty od policie. Nejprve, že se (tygr) nachází v blízkosti hranic, později, že již hranice překročil, a poslední zpráva byla, že míří do katastru naší obce," uvedl starosta. Zvíře zachytila fotopast u hranic. Z fotografie se zdá, že se jedná o mladšího tygra.

Témata:  tygři Slovensko

Související

Aktuálně se děje

2. března 2026 20:21

Novinky kolem hrobu Vlastimila Harapese. Klíčovou roli hraje kolegyně

Česko si v letošním roce připomene osobnost Vlastimila Harapese, protože dojde na jeho nedožité 80. narozeniny. Lidé z jeho okolí se i při té příležitosti rozhodli zajistit místo, kde budou fanoušci v Praze mít možnost uctít památku tanečníka. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy