Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajina hlásí postup na jihu a zraněné po ostřelování Charkova

Následky ostřelování Charkova ruskou invazní armádou
Následky ostřelování Charkova ruskou invazní armádou
Foto: FREE Photo Marienko Andrii / UNIAN

Rusové v sobotu ostřelovali oblastní hlavní město Charkov na východě Ukrajiny. Zranění tam utrpělo nejméně pět civilistů. Ukrajinští vojáci zároveň zaznamenali dílčí postup na jihu země, na který se soustředí probíhající protiofenziva.

"Okupanti odpálili nejméně pět raket S-300 na Charkov. Podle předběžných informací od záchranářů bylo pět lidí zraněno," uvedl vedoucí pracovník oblastní vojenské správy Oleg Syněhubov. Zranění byla podle jeho slov lehčího či středně těžkého charakteru.

Na frontě zároveň Ukrajinci hlásí postup na několika místech na jihu země, informovala mluvčí Natalija Humenjuková podle agentury Unian. Rusové byli zatlačeni o jednotky kilometrů v rámci úspěšných ofenzivních operací. "Objektivně bychom potřebovali vyčistit alespoň třicetikilometrový pruh, aby to mělo nějaký účinek," připustila.

Boje nadále probíhají také na východě země. Už v pátek uvedl generální štáb ukrajinské armády, že se jednotkám podařilo osvobodit Andrijivku, která se nachází jižně od Bachmutu. O ten svádí obě strany tuhou bitvu prakticky od začátku války.

Ukrajina se agresi ze strany souseda brání od konce loňského února. Kyjev na začátku června letošního roku zahájil dlouho očekávanou protiofenzivu. Zatím bylo osvobozeno na 250 kilometrů čtverečních území.

Témata:  válka na Ukrajině Armáda Ukrajina Ruská armáda

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy