"Okupanti odpálili nejméně pět raket S-300 na Charkov. Podle předběžných informací od záchranářů bylo pět lidí zraněno," uvedl vedoucí pracovník oblastní vojenské správy Oleg Syněhubov. Zranění byla podle jeho slov lehčího či středně těžkého charakteru.

Na frontě zároveň Ukrajinci hlásí postup na několika místech na jihu země, informovala mluvčí Natalija Humenjuková podle agentury Unian. Rusové byli zatlačeni o jednotky kilometrů v rámci úspěšných ofenzivních operací. "Objektivně bychom potřebovali vyčistit alespoň třicetikilometrový pruh, aby to mělo nějaký účinek," připustila.

Boje nadále probíhají také na východě země. Už v pátek uvedl generální štáb ukrajinské armády, že se jednotkám podařilo osvobodit Andrijivku, která se nachází jižně od Bachmutu. O ten svádí obě strany tuhou bitvu prakticky od začátku války.

Ukrajina se agresi ze strany souseda brání od konce loňského února. Kyjev na začátku června letošního roku zahájil dlouho očekávanou protiofenzivu. Zatím bylo osvobozeno na 250 kilometrů čtverečních území.