Za dnešní den se z obléhaných ukrajinských měst podařilo evakuovat kolem 13.000 lidí, tedy zhruba dvakrát tolik co v pátek.

Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková podle deníku Ukrajinska pravda dopoledne informovala o otevření 15 humanitárních koridorů pro evakuaci civilistů z obležených oblastí a pro dodávky humanitární pomoci. Celkem jimi podle ní dnes prošly tisíce lidí. Z kriticky postiženého Mariupolu, v němž je na jihovýchodě Ukrajiny přes 400.000 lidí, se ale znovu evakuace nepodařila. Ve městě podle místních úřadů zahynulo už téměř 1600 civilistů.

Ukrajinská zpravodajská služba původně uvedla, že konvoj se nacházel v koridoru dojednaném s Ruskem. To však později popřelo ukrajinské ministerstvo obrany. Podle něj se lidé evakuovali po vlastní ose.

Ukrajina viní Rusko, že brání evakuaci z bojových zón, nerespektuje dohodnuté dočasné příměří a útočí na civilní cíle. Moskva odmítá, že by útočila na civilisty a viní naopak Ukrajinu z problémů při snaze evakuovat lidi z nejhůře postižených oblastí.

V Kyjevské oblasti se dnes podle ukrajinské služby pro mimořádné situace povedlo evakuovat asi 2000 lidí. Právě zde se podle Kyjeva odehrál útok na civilisty. "Po útoku okupanti donutili zbytky kolony vrátit se zpět do Peremohy a nepouštějí je z vesnice," uvedla zpravodajská služba v prohlášení a dodala, že počet zraněných není znám.