Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajina opět sestřelovala ruské drony. Okupační armáda zaútočila na Belgorodskou oblast

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině
Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině
Foto: State Emergency Service of Ukraine

Ukrajinské systémy protivzdušné obrany zničily 17 z 20 útočných dronů, které Rusko nasadilo na ukrajinské území. Informovala o tom agentura Reuters. Drony byly zničeny nad oděským regionem na jihu Ukrajiny.

Naopak ukrajinský letecký útok na ruskou Belgorodskou oblast zranil osm lidí a poškodil desítky obytných budov a aut. Na svém účtu na platformě Telegram o tom podle agentury Reuters informoval tamní gubernátor Viačeslav Gladkov.

Mezi zraněnými je i 11letá dívka, která byla převezena do nemocnice, dodal gubernátor. V Krasnodarském kraji zaznamenali útok ukrajinskými drony, který vyvolal požár a poškodil několik nádrží ve skladu pohonných hmot, informovala ve čtvrtek krizová zpráva kraje.

Přibližně šest bezpilotních letadel bylo zničeno a trosky dopadly na rafinerii u obce Jurovka. "Několik nádrží bylo poškozeno," uvedla zpráva na sociální síti Telegram s tím, že při útoku nebyl nikdo zraněn.

Ukrajina v posledních týdnech vystupňovala své útoky na Rusko, přičemž se zaměřuje zejména na lokality s energetickou infrastrukturou. Kyjev popírá, že se zaměřuje na civilisty, a tvrdí, že má právo útočit na Rusko, jehož jednotky vpadly na území Ukrajiny v únoru 2022.

V důsledku středečních ruských leteckých útoků utrpělo zranění sedm osob, z nichž čtyři jsou nezletilé. Informace pochází z agentur DPA a Reuters.

Mezi zraněnými dětmi jsou osmileté děvče a tři chlapci ve věku 13 až 15 let. Všechny zraněné děti byly hospitalizovány, potvrdil gubernátor Charkovské oblasti Oleh Synehubov prostřednictvím platformy Telegram.

"Dva kluci jsou vážně zraněni, holka a další chlapec utrpěli středně těžká zranění," dodal Synehubov. Jedno z projektilů zasáhlo vzdělávací instituci a nedalekou obytnou budovu.

Od začátku ruské vojenské invaze, kterou nařídil prezident Vladimir Putin koncem února 2022, Moskva ostřeluje území Ukrajiny téměř denně, připomíná DPA.

Charkov, ležící na severovýchodě země poblíž hranic s Ruskem, patří mezi nejvíce ostřelovaná ukrajinská města. Útoky Moskvy zahrnují dělostřelectvo, drony a rakety, zaměřující se na civilní i energetickou infrastrukturu.

S cílem chránit tamní děti před těmito útoky rozhodla administrativa Charkova o přesunutí více škol do podzemních stanic. 

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy