Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajina se dočká další pomoci od zemí G7

Ukrajina, Kyjev
Ukrajina, Kyjev
Foto: Pixabay

Ministři financí a guvernéři centrálních bank G7 představili další pomoc válkou zmítané Ukrajině, kterou koncem loňského února napadlo sousední Rusko.

"Vyzýváme k okamžitému ukončení nezákonné války Ruska proti Ukrajině, což by odstranilo jednu z největších nejistot ohledně globálního hospodářského výhledu," uvedli ministři a bankovní guvernéři v prohlášení.

Pomoc Ukrajině do začátku příštího roku byla navýšena na 44 miliard dolarů, což je v přepočtu více než 950 miliard korun. To umožnilo Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) schválit podporu ve výši 15,6 miliardy dolarů na čtyři roky.

Témata:  Ukrajina G7

Související

Aktuálně se děje

6. listopadu 2025 9:11

Exprezident Zeman byl na operaci. Manželka Ivana prozradila, jak na tom je

Česko se dozvědělo, v čem spočívá nynější hospitalizace bývalého prezidenta Miloše Zemana. Předchůdce současné hlavy státu se v motolské nemocnici podrobil operace, prozradil jemu blízký člověk. Podle někdejší první dámy Ivany Zemanové je exprezident ve stabilizovaném stavu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy