Ukrajinci se mohou podle analytika připravovat na prolomení linie u obce Verbove. Barros ale upozorňuje, že ukrajinské armádě se ještě nepodařilo dostatečně rozložit linii protitankové obrany, kterou tvoří dračí zuby a protitankové zákopy, aby přes ni dostala těžké vybavení.

Oblast kolem obce Verbove a nedaleké vesnice Robotyne na jižní frontě byla na začátku ukrajinské protiofenzívy vnímána jako jedna z nejlépe opevněných, což odráží taktickou důležitost tohoto sektoru. Ukrajina doufá, že se jí podaří skrze něj probojovat směrem k Azovskému moři a rozdělit tak ruskou armádu na dvě části.

Ukrajinští vojáci budou před dalším postupem dále muset překonat obranný zákop plný ruských vojáků, uvedl Barros. Zároveň poukázal na to, že když se Ukrajinci přebijí přes třetí vrstvu obranné linie Ruska, budou se muset ještě dostat přes polní opevnění, které se nachází za hlavní linií.

Zatím ale ukrajinská armáda postupuje, což potvrdil i mluvčí ukrajinského generálního štábu Pavlo Kovalčuk. "Dosáhli jsme úspěchu v oblasti Robotyne - Novoprokopivka a upevňujeme dosažené pozice," uvedl podle serveru Ukrajinska pravda.

Analytici rovněž poznamenali, že ukrajinské síly pokračují v rozšiřování průlomu, kterého již dosáhly v ruské obranné linii, a zdá se, že se pokouší dostat techniku a vojáky do taktických týlových oblastí linie.

Ukrajinské síly zahájily protiofenzivu v Záporožské a Doněcké oblasti před zhruba třemi měsíci, s cílem překonat ruská opevnění a přerušit ruský pozemní koridor podél Azovského moře. Tím by vzniklo přímé vojenské ohrožení anektovaného Krymu. V posledních týdnech dosáhly ukrajinské vojenské jednotky úspěchů u obce Robotyne, která byla jedním z klíčových bodů ruské obrany.