Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajinci odrazili desítky útoků na místech nejtvrdších bojů

Ukrajinská armáda
Ukrajinská armáda
Foto: mil.gov.ua **www.mil.gov.ua**

Ukrajinská armáda v sobotu opět čelila pokusům ruských agresorů o průlom v Bachmutu nebo Lymanu. Podle zástupců nejvyššího velení se podařilo odrazit desítky útoků. Pokračovaly také raketové a letecké údery.

Podle pravidelného ranního hlášení generálního štábu ukrajinské armády se hlavní ofenzivní snahy ruských vojsk soustředí na Lyman, Bachmut, Avdijivku a Marjinku. "58 útoků nepřítele jsme odrazili," uvedly ozbrojené síly.

Ukrajina také během soboty čelila sedmi raketovým a 39 leteckým úderům, při nichž umírali civilisté a vznikaly škody na budovách. Pravděpodobnost dalších takových útoků zůstává vysoká.

Ve válkou zmítané zemi byl včera druhým dnem český prezident Petr Pavel, který do země přicestoval v pátek se slovenskou hlavou státu Zuzanou Čaputovou. Pavel v sobotu zavítal do Dněpropetrovské oblasti.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy