Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajinci tvrdí, že zabili desítky ruských vojáků. Zasáhli je na cvičišti

Ukrajinská armáda
Ukrajinská armáda
Foto: mil.gov.ua **www.mil.gov.ua**

Ukrajinci se pochlubili dalším zásahem ruského výcvikového prostoru. Kyjev tvrdí, že jeho síly zasáhly cvičiště nedaleko vesnice Podo-Kalynivka na levém břehu Dněpru na jihu Ukrajiny. Při úderu zemřelo přibližně 60 ruských vojáků, uvedla mluvčí ukrajinské armády Natalija Humeňuková ve čtvrtek.

Ukrajinci tvrdí, že se jim podařilo zasáhnout vojenský prostor blízko vesnice Podo-Kalynivka, zatímco v areálu cvičili ruští vojáci. "Podle nejnižších odhadů se až 60 okupantů už určitě nevrátí na bojové pozice," uvedla Humeňuková. Už ve středu se informace o úspěšném dělostřeleckém úderu objevila na sociálních sítích.

Jde o druhý úspěšný útok z tohoto týdne. Ukrajinci podle dostupných informací už v úterý zasáhli ruské vojenské cvičiště u okupované Volnovachy v Doněcké oblasti, když tam právě nastupovali vojáci před příjezdem generálmajora Olega Moisejeva. Zemřelo nejméně 60 příslušníků ruské armády. Ruský investigativní portál Važnyje istorii dokonce zveřejnil jmenovitý seznam obětí.

O úterním útoku informovali zpravodaj ruskojazyčné mutace BBC i další novináři z obou stran konfliktu, který vypukl téměř před dvěma lety plnohodnotnou ruskou invazí na sousední Ukrajinu.

Konkrétně byla zasažena ruská základna u vesnice Trudivske, ukrajinské síly použily k útoku raketomety HIMARS. Na sociálních sítích se objevily snímky a záběry, které údajně zachycují cvičiště po útoku. Vidět jsou na nich desítky bezvládných těl v armádních uniformách. Moskva se k události oficiálně nevyjádřila.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy