Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajinci v Černém moři zasáhli a potopili ruskou loď

Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Foto: mil.ru

Ukrajinci ve středu ve spolupráci s vojenskou rozvědkou HUR potopili velkou ruskou výsadkovou loď Cezar Kunikov. Úspěšnou operaci v Černém moři potvrdil ukrajinský generální štáb.

"Ukrajinské ozbrojené síly společně se zpravodajskou jednotkou ministerstva obrany zničily velkou výsadkovou loď Cezar Kunikov. V době zásahu se nacházela v ukrajinských teritoriálních vodách poblíž Alupky," uvedl ukrajinský generální štáb.

Moskva zatím k události mlčí. Ruské ministerstvo obrany pouze ve středu uvedlo, že v oblasti Černého moře zneškodnilo šest dronů. Podle webu Ukrainska Pravda použily ukrajinské jednotky k útoku na plavidlo námořní drony Magura.

Výsadková loď Cezar Kunikov je ze třídy Ropucha, do které patřila i loď Novočerkassk, kterou Ukrajinci zasáhli loni v prosinci v krymském přístavu Feodosija. Ruské ministerstvo obrany tehdy její poškození potvrdilo.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda Armáda Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

6. července 2026 15:12

Dagmar Havlová to nemá jednoduché. Lidé z Knihovny se rozhodli bojovat

Dagmar Havlová je jednou z hlavních postav aktuální kauzy kolem Knihovny Václava Havla. Další důležitou osobou je šéf instituce Tomáš Sedláček, který se navzdory krokům bývalé první dámy nevzdává. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy