Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajinci v Černém moři zasáhli a potopili ruskou loď

Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Foto: mil.ru

Ukrajinci ve středu ve spolupráci s vojenskou rozvědkou HUR potopili velkou ruskou výsadkovou loď Cezar Kunikov. Úspěšnou operaci v Černém moři potvrdil ukrajinský generální štáb.

"Ukrajinské ozbrojené síly společně se zpravodajskou jednotkou ministerstva obrany zničily velkou výsadkovou loď Cezar Kunikov. V době zásahu se nacházela v ukrajinských teritoriálních vodách poblíž Alupky," uvedl ukrajinský generální štáb.

Moskva zatím k události mlčí. Ruské ministerstvo obrany pouze ve středu uvedlo, že v oblasti Černého moře zneškodnilo šest dronů. Podle webu Ukrainska Pravda použily ukrajinské jednotky k útoku na plavidlo námořní drony Magura.

Výsadková loď Cezar Kunikov je ze třídy Ropucha, do které patřila i loď Novočerkassk, kterou Ukrajinci zasáhli loni v prosinci v krymském přístavu Feodosija. Ruské ministerstvo obrany tehdy její poškození potvrdilo.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy