Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajinci zasáhli ruské vojáky na cvičišti, zemřely jich desítky

Ukrajinská armáda
Ukrajinská armáda
Foto: mil.gov.ua **www.mil.gov.ua**

Ukrajinci podle dostupných informací v úterý zasáhli ruské vojenské cvičiště u okupované Volnovachy v Doněcké oblasti, když tam právě nastupovali vojáci před příjezdem ruského generálmajora Olega Moisejeva. Zemřelo nejméně 60 příslušníků ruské armády.

O útoku informovali zpravodaj ruskojazyčné mutace BBC i další novináři z obou stran konfliktu, který vypukl téměř před dvěma lety plnohodnotnou ruskou invazí na sousední Ukrajinu.

Konkrétně byla zasažena ruská základna u vesnice Trudivske, ukrajinské síly použily k útoku raketomety HIMARS. Na sociálních sítích se objevily snímky a záběry, které údajně zachycují cvičiště po útoku. Vidět jsou na nich desítky bezvládných těl v armádních uniformách. Moskva se k události zatím oficiálně nevyjádřila.

Ukrajinské letectvo v úterý informovalo o zničení další ruského stíhacího bombardéru Su-34. Protivzdušná obrana zároveň uvedla, že v noci na čtvrtek zneškodnila 13 z 19 dronů, které ruská armáda vyslala na Ukrajinu.

Ruské ministerstvo obrany sdělilo, že náčelník generálního štábu Valerij Gerasimov zavítal na velitelské stanoviště ruských vojsk ve válečné zóně a vyznamenal vojáky, kteří přispěli k dobytí Avdijivky v Doněcké oblasti.

Témata:  válka na Ukrajině Armáda Ukrajina Ruská armáda

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 20:50

Co to mělo být? Zdrcení žáci jsou z přijímaček v rozpacích a na pokraji pláče

Jakoby české školství neodkázalo připravit bezproblémové zadání přijímacích zkoušek tak, aby se další rok po tom problémovém vydařil lépe. Ale je tomu tak a nebo je problém v přípravě? První kolo jednotných přijímacích zkoušek je minulostí a žáci se vyjadřují k průběhu zkoušek. Někteří z nich uvádějí, že otázky z matematiky byly obtížné a někteří se cítí unavení ze čtení dlouhých zadávacích textů.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy