reklama

"Ruská výsadková loď Novočerkass byla v noci zničena ve Feodosiji. Ukrajinští piloti odvedli skvělou práci," uvedlo ukrajinské ministerstvo obrany na sociální síti X. "Krym je Ukrajina. Není tu místo pro flotilu okupantů," dodalo.

"Při odrážení útoku ukrajinských ozbrojených sil dnes v noci na základnu ve Feodosiji byla poškozena velká výsadková loď Novočerkassk," sdělilo ruské ministerstvo obrany, podle kterého protivzdušná obrana sestřelila dva ukrajinské bomabardéry Su-24.

Šéf místní proruské správy Sergej Aksjonov podle TASS řekl novinářům, že při útoku zemřel jeden člověk a další dva lidé utrpěli zranění. Poškozeno bylo také šest budov. Podle posledních informací od zdravotníků byli zraněni celkem čtyři lidé.

"Ruská flotila se stává menší a menší! Díky pilotům letectva a všem zúčastněným za precizní práci!" komentoval operaci velitel ukrajinského letectva Mykola Oleščuk na telegramu.

Podle ruskojazyčné mutace BBC dokazují satelitní snímky pořízené nad Feodosijí v neděli 24. prosince, že v přístavu kotvila výsadková loď stejné třídy jako Novočerkassk, a to na místě, kde podle fotografií došlo k noční explozi.