Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajině se nedaří v Charkovské oblasti, úspěch má u Bachmutu.

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie
Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie
Foto: mil.in.ua

Ukrajina v neděli oznámila, že její síly se brání proti ruským útokům nedaleko severovýchodního města Kupiansk v Charkovské oblasti, naopak úspěch zaznamenávají u Bachmutu.

"Nepřítel dva dny po sobě aktivně útočí na sektor města Kupiansk v Charkovské oblasti. Bráníme se," přiznala náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová. "Probíhají kruté boje a pozice se mění několikrát denně," dodala podle serveru Kyiv Post.

Ukrajina spustila minulý měsíc dlouho očekávanou protiofenzívu, jejímž cílem je vytlačit zpět ruské okupační síly. Ukrajinské vedení ale připustilo, že boje jsou obtížné, a vyzvalo spojence, aby mu poskytli více zbraní dlouhého doletu a dělostřeleckou munici.

Náměstkyně zároveň oznámila, že ukrajinské síly postupují v blízkosti východního města Bachmut, dobytého Ruskem v květnu. "Každý den postoupíme v jižní oblasti kolem Bachmutu. V severní oblasti kolem města se snažíme udržet své pozice, nepřítel tam útočí," upřesnila.

Bachmut měl kdysi 70.000 obyvatel, město však Rusové téměř celé zničili. "Pokud jde o samotný Bachmut, nepřítele ostřelujeme a on ostřeluje nás," řekla náměstkyně.

Témata:  válka na Ukrajině Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy