Velení ukrajinských sil dále hlásí ruské útoky i na dalších místech fronty, někde se je podle něj ukrajinským vojákům podařilo odrazit.

Nepřítel se snaží pokračovat v útočných operacích v Doněcké oblasti, uvedl ukrajinský generální štáb. Útočí podle něj například v místech, kde se nacházejí obce Pisky nebo Marjinka, kde pokračují boje. Ruské jednotky podle něj podnikly ofenzivu ve směru na Berestove a Ivano-Darjivku, které leží mezi Lysyčanskem a Bachmutem.

V Charkovské oblasti se podle něj ruské jednotky pokusily podniknout útočné operace kolem obcí Bražkivka, Sulyhivka a Nova Dmytrivka, které se nacházejí u hranic s Doněckou oblastí. "Utrpěly ztráty a stáhly se," tvrdí ukrajinský štáb. Na dalších místech fronty ukrajinské ozbrojené síly hlásí ruské ostřelování nebo letecké útoky.

Velení ukrajinských sil dnes rovněž informovalo o přesunu systémů ruské protivzdušné obrany na území Běloruska. "Hrozba nepřátelských raketových a leteckých úderů z území a vzdušného prostoru této země nadále trvá," uvedl ukrajinský generální štáb.

Ruské ministerstvo obrany dnes ve svém denním zhodnocení bojů uvedlo, že jeho ozbrojené síly zničily raketami Kalibr muniční sklad se střelami do amerických systémů HIMARS a západních protileteckých systémů v Oděské oblasti na jihu Ukrajiny. "V oblasti osady Knjazivka v Chersonské oblasti byly zničeny dvě americké houfnice M777 v bojových pozicích," prohlásil podle agentury TASS mimo jiné mluvčí ruského resortu obrany Igor Konašenkov, podle něhož ruské síly zničily také sklad paliva v Záporožské oblasti.

Ukrajinské úřady informovaly o tom, že ruská armáda v noci na dnešek zaútočila na Oděskou oblast pěti raketami a dvě z nich sestřelila protivzdušná obrana. "Tři zasáhly území jednoho ze zemědělských podniků Oděské oblasti. Trefily sýpku," uvedl podle agentury Unian mluvčí správy Oděské oblasti Serhij Bratčuk. Ukrajinská armáda dříve informovala o sestřelení dvou řízených střel Kalibr nad mořem.

Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu nelze bezprostředně nezávisle ověřit.