Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajinská armáda zasáhla dvě lodě ruské černomořské flotily

Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Foto: mil.ru

Ukrajinci hlásí další velký úspěch v boji s ruskými námořními silami. V noci na neděli se jim v přístavu Sevastopol na anektovaném poloostrově Krym podařilo zasáhnout dvě ruská výsadková plavidla. Místní proruská správa přitom tvrdila, že se útok podařilo odrazit.

Ukrajinské síly zasáhly výsadkové lodě Jamal a Azov a také komunikační centrum ruské černomořské flotily a další infrastrukturní zařízení, uvedl generální štáb ukrajinské armády podle webu Ukrainska Pravda.

Už v noci se na sociálních sítích objevila videa, která naznačovala zásahy ruské infrastruktury v Sevastopolu. Místní proruská správa nicméně tvrdila, že se ukrajinský útok podařilo odvrátit, ačkoliv současně informovala o mrtvých a zraněných.

Konkrétně si měl noční útok na přístavní město vyžádat jednu oběť a čtyři zraněné. Dva ze čtyř zraněných zůstávají podle ruské státní agentury TASS v nemocnici ve stabilizovaném stavu. Městský představitel Michail Razvožajev sdělil, že místní úřady poskytnou rodinám postižených veškerou potřebnou pomoc.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj už v novoročním rozhovoru pro The Economist odhadl, že Krym bude letos těžištěm konfliktu. Kyjev by anektovaný poloostrov rád izoloval, naznačil lídr napadené země. Rusové se území zmocnili přesně před deseti lety.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy