Ukrajinští obránci podle něj odrazili ruské útoky u obcí Bilohorivka v Luhanské oblasti a Rozdolivka, Krasna Hora, Novobachmutivka, Krasnohorivka, Marjinka, Čarivne a také v Bachmutu v Doněcké oblasti.

Šéf proruských separatistů v Doněcké oblasti Denis Pušilin dnes ale oznámil, že právě v Bachmutu se daří postupovat jednotkám soukromé ruské žoldnéřské Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) skupiny. "Bojuje se místy na předměstích a místy ve čtvrtích, které měl ve velmi nedávné době pod kontrolou nepřítel," řekl Pušilin novinářům. Vedení proruských separatistů se podle agentury RIA Novosti rovněž domnívá, že oblasti kolem Bachmutu hrozí operativní obklíčení. Ukrajincům podle něj zbývá už jen jedna silnice, po níž se mohou bezpečně do města dostávat. Toto tvrzení není možné nezávisle ověřit.

O získání kontroly nad Bachmutem se ruské síly podle analytiků snaží za cenu obrovských ztrát. Ukrajinský generální štáb dnes ve svém pravidelném přehledu uvedl, že ruské síly od začátku své invaze na Ukrajině přišly o zhruba 123.000 vojáků a tisíce kusů vojenské techniky.

Velení ukrajinských sil rovněž sdělilo, že během uplynulého dne "nepřítel provedl čtyři raketové a 26 leteckých úderů. Také více než 100krát vystřelil z raketometů," Ukrajinské letectvo za uplynulý den podle hlášení štábu provedlo mimo jiné osm úderů na "místa soustředění nepřítele". Podobná tvrzení jednotlivých stran konfliktu není možné bezprostředně v podmínkách války nezávisle ověřit.