Masivní ostřelování ukrajinských měst ruskými raketami bylo podle analytiků amerického Institutu pro studium války (ISW) naplánováno ještě před jmenováním nového velitele ruských sil ve válce, generála Sergeje Surovikina, a hlavním cílem zřejmě byla náprava pověsti ruského ministerstva obrany v očích veřejnosti.

Britské ministerstvo obrany upozornilo na pomalost a nízkou nosnost íránských dronů Šahíd-136 nasazených Ruskem. Spolu s omezenou efektivitou ruského letectva nad ukrajinským územím to způsobuje, že chybějící schopnost spolehlivě, udržitelně a přesně zasazovat údery na operační úrovni je pravděpodobně jedním z největších ruských problémů ve válce proti Ukrajině.

Rusové podle ukrajinského velení v uplynulých 24 hodinách vystřelili na Ukrajinu jednu balistickou raketu a 28 střel s plochou dráhou letu, z nichž 20 sestřelila ukrajinská obrana. Ruské síly prý také podnikly 13 náletů a uskutečnil více než 40 ostřelování z raketometů, jehož terčem se staly čtyři desítky měst a obcí. Použito bylo 14 íránských dronů, z nichž 12 ukrajinská protivzdušná obrana zničila.

Tvrzení znepřátelených stran nelze v podmínkách válečného konfliktu ověřit z nezávislých zdrojů.

Hrozba náletů prý dál trvá. Ukrajinský štáb současně upozornil, že Bělorusko odeslalo do ruské Belgorodské oblasti první část z 20 tanků T-72 a že běloruské zbrojovky se také zapojily do oprav ruské techniky, poškozené v bojích na Ukrajině.