Obce Kolyčivka, Jahidne a Ivanivka leží u hlavní trasy na Černihiv, poznamenal list Ukrajinska pravda na svém webu. Ruské jednotky se stahují i ze Sumské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, uvedl tamní gubernátor podle agentury Unian.

Trasu na Černihiv podle velitelství nyní "zkrášlují" vraky ruské vojenské techniky místní lidé si ale dlouho budou vzpomínat na hrůzy války.

Osvobozené území nyní ukrajinští vojáci čistí od výbušných nástrah od ruské armády, napsala agentura Unian.

Podle dřívějších informací se ruští vojáci se stahují od ukrajinské metropole, stejně jako od Černihivu na severu země, a soustřeďují se nyní zejména na východě země. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj varoval, že Rusko se chystá vedle Donbasu zaměřit i na jih Ukrajiny.

Ruská vojska se stahují i ze Sumské oblasti na severovýchodě země, ale oblast ještě není osvobozena, uvedl podle Unian gubernátor Dmytro Žyvyckyj. "Máme dobré zprávy. Ruská vojska se začala od soboty aktivně stahovat na své území z naší oblasti," uvedl gubernátor v neděli večer. Současně varoval, že je ještě brzy na to, aby se dalo hovořit o osvobození oblasti, protože pokračuje její čištění od nepřítele.