reklama

Velení ukrajinské armády hlásí například odražení ruských útoků u Bachmutu nebo Marjinky. "Při bojích v oblasti Bachmutu naprosto chybí koordinace a součinnost mezi ruskými okupačními silami a členy takzvané Wagnerovy žoldnéřské skupiny," tvrdí ukrajinský generální štáb. Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu není možné v podmínkách války bezprostředně nezávisle ověřit.

Ruská invazní armáda podle ukrajinského generálního štábu dále za poslední den provedla čtyři vzdušné útoky na civilní infrastrukturu ve druhém největším ukrajinském městě Charkově a v obci Družkivka, která se nachází v Doněcké oblasti. Nepřítel dále 56krát vypálil ze salvových raketometů, například na civilní objekty v Chersonu, uvedl ukrajinský štáb s poznámkou, že po těchto útocích jsou hlášeni mrtví a zranění.

Ukrajinské letectvo za uplynulý den provedlo devět úderů na "oblasti soustředění nepřítele" a udeřilo na pozice jeho protiletadlových raketových systémů, uvedl také ukrajinský generální štáb, podle něhož ukrajinské raketové a dělostřelecké jednotky zasáhly mimo jiné jedno ruské velitelské stanoviště a osm "oblastí soustředění" nepřátelských sil.