Varování před novým útokem ve městě i přilehlém regionu přišlo krátce po třetí hodině ranní (02:00 SELČ), napsala agentura Unian. Starosta Sjenkevyč pak informoval o "asi deseti silných explozích". Podle serveru Ukrajinska pravda ruské síly zasáhly průmyslové areály a objekty infrastruktury. Následné požáry se ukrajinským záchranným složkám podařilo zlikvidovat asi kolem deváté hodiny ranní. Jižní velitelství ukrajinských sil podle Unian uvedlo, že k ostřelování Mykolajivu Rusové začali používat protiraketové systémy S-300, které jsou obvykle používány k zasahování vzdušných cílů. Kvůli tomu působí poslední ruské útoky ve městě značné škody.

Raketovým útokům čelí vedle Mykolajivu i Oděsa, další z přístavů na jihu Ukrajiny. Ruské ministerstvo obrany dnes oznámilo, že ruská armáda raketovým úderem zničila v Oděse sklad s americkými protilodními střelami Harpoon, které Ukrajině dodaly země NATO. Mluvčí správy Oděské oblasti Serhij Bratčuk ale podle ruskojazyčné redakce BBC uvedl, že ruská raketa ve skutečnosti v sobotu zasáhla sklad nábytkářské firmy. Tvrzení válčících stran o vzájemně způsobených škodách nelze nezávisle ověřit.

Ruská armáda v posledních dnech a týdnech neustále ostřeluje ukrajinská města, zatímco válečná fronta se necelých pět měsíců po začátku její invaze příliš neposouvá. Bomby dopadají i na civilní cíle ve městech daleko od bojů. Ve čtvrtek zasáhly centrum města Vinnycja ležícího asi 250 kilometrů jihozápadně od Kyjeva, přičemž podle místních úřadů ruský úder zabil 23 lidí včetně tří dětí.

O den později dopadlo nejméně deset raket na Mykolajiv, uvedl šéf Mykolajivské oblasti Vitalij Kim. Zničeny byly údajně dvě největší univerzity v přístavním městě. Výbuchy byly z Mykolajivu hlášeny také v pondělí, úterý, ve středu a ve čtvrtek.