Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Uprchlík chtěl přeplavat do Británie. S jednou věcí ale nepočítal

Uprchlíci, ilustrační fotografie
Uprchlíci, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Muž (30) se snažil přeplavat z Francie do Británie. Migranta v surfařském neoprenu zachránili z vod Lamanšského průlivu. Nepočítal totiž s tím, že voda bude tak studená, že bude muset být kvůli podchlazení transportován do nemocnice.

Posádka záchranářského trajektu uviděla muže plovoucího v moři, proto změnila svůj směr plavby a muže zachránila. Migrant, který chtěl přeplavat do Británie, byl silně podchlazený. Vrtulník ho dopravil do nemocnice ve francouzském Calais.

Od konce roku 2018 roste počet případů, kdy se migranti pokoušejí různými způsoby přeplavat Lamanšský průliv a dostat se do Británie.

„Tato cesta je přitom velmi nebezpečná kvůli intenzivní námořní dopravě, silným proudům i nízké teplotě vody. Letos při pokusu překonat Lamanšský průliv zahynuli nejméně čtyři migranti,“ uvedla agentura AFP.

Témata:  Velká Británie nemocnice Francie uprchlíci

Aktuálně se děje

20. května 2024 21:54

Litva: Ukrajina by měla mít více svobody při útocích na cíle v Rusku

Západní spojenci Ukrajiny by měli zrušit omezení na použití zbraní dodaných na Ukrajinu a dopřát Kyjevu více svobody při útocích na cíle v Rusku. V pondělí to během rozhovoru prohlásil litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy