Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

USA nepovolily ruskému speciálu vyzvednout vyhoštěné ruské diplomaty

Letadla, ilustrační fotografie.
Letadla, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Spojené státy nepovolily ruskému speciálu přiletět pro ruské diplomaty vyhoštěné z USA. V prohlášení to dnes uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová. Moskva podle ní přijme "asymetrická" odvetná opatření, píše agentura Interfax.

Letadlo mělo podle Zacharovové vyzvednout zaměstnance ruských zahraničních institucí a jejich rodiny, kteří byli ze země dříve tento měsíc vyhoštěni.

"Americká strana systematicky ničí vzájemné vztahy, které jsou už teď v politováníhodném stavu," uvedla mluvčí v prohlášení a dodala, že chování amerických úřadů nezůstane bez odpovědi, kterou budou i "asymetrická opatření".

Témata:  USA letectví a letadla Rusko diplomacie

Související

Aktuálně se děje

16. února 2026 14:03

Babiš představil nového kandidáta Motoristů na ministra životního prostředí

Novým kandidátem hnutí Motoristé sobě na funkci ministra životního prostředí se stal poslanec Igor Červený. Tuto informaci potvrdil v pondělí po vládním jednání premiér Andrej Babiš s tím, že příslušný návrh již odeslal prezidentu Petru Pavlovi. Předseda vlády zároveň ocenil konstruktivní přístup Motoristů k řešení personální otázky, která v posledních dnech zatěžovala vztahy mezi kabinetem a Hradem.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy