Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok na Kreml: Nové obvinění z Ruska, reagovat museli Američané

Dmitrij Peskov
Dmitrij Peskov
Foto: kremlin.ru

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes obvinil Spojené státy americké, že stály v pozadí útoku na Kreml. Došlo k němu v noci z úterý na středu prostřednictvím dvojice dronů. USA obvinění odmítly, k odpovědnosti za incident se nehlásí ani Ukrajina.

"Pokusy Kyjeva i Washingtonu vše popřít jsou - samozřejmě - absolutně směšné. Dobře víme, že rozhodnutí o takových akcích, takových teroristických útocích, padají ve Washingtonu, nikoliv v Kyjevě," prohlásil Peskov podle Reuters.

Podle Peskova není pochyb o tom, že Spojené státy stály v pozadí incidentu. Mluvčí bez jakýchkoliv důkazů dodal, že Američané vybírají Ukrajině cíle útoků i prostředky, jejichž prostřednictvím jsou provedeny. "To je také často diktováno ze zámoří. Ve Washingtonu musí chápat, že to víme," podotkl.

Bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby řekl televizi MSNBC, že ruské výroky jsou lživé a Washington nijak nevybízí Ukrajinu v útocích za hranicemi země.

Rusové ve středu uvedli, že v noci z úterý došlo k útoku na rezidenci Vladimira Putina v Kremlu. Prezident nebyl přítomen a je v pořádku. Americký Institut pro studium války (ISW) dnes ve svém pravidelném shrnutí dění kolem války na Ukrajině vyjádřil názor, že incident zřejmě zinscenovala Moskva s cílem mobilizovat společnost.

Témata:  Dmitrij Peskov Rusko USA

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 11:41

Rusko chce zakázat vojákům na frontě mobilní telefony

Poslanci ruské Státní dumy projednávají návrh zákona, který by zpřísnil disciplinární tresty pro vojáky používající chytré telefony a další elektronická zařízení v bojových zónách. Uvedl to server The Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy