reklama

Identifikováno bylo už 13 obětí - 12 mužů a jedna žena. Všichni byli před tím nahlášeni jako pohřešovaní, informoval list El Milenio.

Na základě výpovědí podezřelých osob vyšetřovatelé už v listopadu objevili místo hromadného hrobu na farmě El Mirador jižně od hlavního města státu Guadalajary a začali exhumovat těla. Bližší podrobnosti budou oznámeny teprve po dalších testech, napsal mexický list.

Mexiko se dlouhodobě potýká s násilnou trestnou činností. V loňském roce bylo v zemi se 130 miliony obyvatel registrováno přes 36.000 vražd - tedy téměř stovka denně. Za násilí jsou z velké části zodpovědné drogové kartely a zločinecké gangy zapletené do únosů a vydírání. Většina zločinů není v Mexiku nikdy potrestána.

Problém únosů lidí v Mexiku otřásl celým světem v roce 2014 se zmizením 43 studentů z pedagogické školy Ayotzinapa. Do tohoto zločinu byla kromě kriminálních gangů zapletena i mexická policie a podle názoru některých expertů také armáda.

V daném případu bylo obviněno 142 lidí, z nichž ovšem 74 už bylo zproštěno viny. Odsouzen nebyl nikdo. Naposledy letos v září soud zprostil viny 24 v dané kauze obviněných lidí. Rozhodnutí soudu kritizovalo mexické ministerstvo vnitra, podle nějž je "výsměchem spravedlnosti a podporuje mlčení, napomáhání při zločinu a beztrestnost". Podle náměstka ministra vnitra rozsudek ukazuje také na "stav mizérie a prohnilosti, ve které se soudní systém" v Mexiku nachází.

Loading...
reklama