reklama

Počet hlášených infekcí klesá zhruba tři týdny, odborníci se však obávají hrozícího obratu v tomto trendu kvůli nakažlivější variantě omikron, poznamenala agentura DPA.

Oproti předchozímu dni se snížila celostátní sedmidenní incidence. Podle RKI se dnes ráno tento údaj nacházel na hodnotě 289 - předchozí den to bylo 306,4 a před týdnem činila tato hodnota 353. Sedmidenní incidence udává, kolik lidí se v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel.

Od začátku pandemie se v Německu s přibližně 83 miliony obyvatel prokazatelně infikovalo přes 6,87 milionu obyvatel, z nichž 109.324 zemřelo. Skutečný počet nakažených však bude pravděpodobně vyšší, jelikož řada infekcí není odhalena. Zotavilo se dosud přes 5,93 milionu osob, u nichž testy předtím prokázaly nákazu.

Kvůli variantě omikron se v Německu zpřísní podmínky pro očkované. Nejpozději od 28. prosince se bude moci v soukromí sejít nejvýše deset očkovaných osob bez započítání dětí mladších 14 let. V úterý se na tom dohodl kancléř Olaf Scholz s premiéry spolkových zemí. Tvrdá omezení pro neočkované zůstávají beze změny.