reklama

Ministerstvo zdravotnictví spolkové země Dolní Sasko dnes oznámilo, že více než 8500 lidí očkovaných v okrese v rozmezí 5. března a 20. dubna možná nezískalo imunitu proti covidu-19. Je to daleko více, než se dosud předpokládalo. Ministerstvo proto vyzvalo dotčené osoby, aby si co nejrychleji nechaly aplikovat další dávku vakcíny.

"Občanky a občané reagují velmi obezřetně," řekla dnes mluvčí ministerstva v Hannoveru. Podle ní zatím neexistují žádné poznatky o tom, že by lidé v důsledku očkování solným roztokem onemocněli těžkou formou covidu-19.

Policie v úterý uvedla, že motivem zdravotní sestry byl patrně její odpor k očkování proti covidu-19, nikoliv snaha zakrýt vlastní nedbalost. Pracovnice očkovacího centra se v dubnu přiznala, že podala fyziologický roztok šesti lidem, neboť omylem rozbila ampuli s očkovací látkou a chtěla to zamaskovat.

Vyšetřovatelé postupem času začali docházet k závěru, že nešlo o izolovaný případ. Podle německých médií žena sdílela a publikovala na sociálních sítích příspěvky zaměřené proti covidovému očkování i vládním koronavirovým restrikcím.

Případ se dosud vyšetřuje. Právní zástupci zdravotní sestry v úterý uvedli, že jejich klientka solný roztok nepodala více než oné šestici lidí, k níž se přiznala.

reklama