reklama

Před týdnem země registrovala 970 nových infekcí a 31 zemřelých, uvedla agentura DPA. Zároveň poznamenala, že opět vzrostla takzvaná sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel.

Podle RKI se dnes ráno sedmidenní incidence nacházela na hodnotě 8,0; předchozí den to bylo 7,1 a o den dříve 6,5. Ještě 6. července se nacházela na hodnotě 4,9. Sedmidenní incidence byla v minulosti jedním z hlavních ukazatelů, podle nichž německá vláda řídila koronavirové restrikce. V budoucnu se však úřady chtějí více zaměřit na jiné hodnoty, například počet lidí hospitalizovaných kvůli těžkému průběhu covidu-19.

Reprodukční číslo v Německu ve středu večer činilo 1,18. To znamená, že 100 infikovaných lidí teoreticky nakazí v průměru 118 dalších. Pokud je tento údaj dlouhodobě nad hodnotou jedna, má se za to, že šíření infekce se zrychluje. V Německu se nad hranicí 1,00 drží už déle než týden. Dříve byl přibližně dva měsíce výrazně nižší než jedna, poznamenala DPA.

Od začátku pandemie se v Německu s přibližně 83 miliony obyvatel prokazatelně infikovalo přes 3,74 milionu lidí, z nichž 91.319 zemřelo. Skutečný počet celkově nakažených však bude pravděpodobně vyšší, jelikož řada infekcí není odhalena. Zotavilo se dosud přes 3,6 milionu osob, u nichž testy předtím prokázaly nákazu.

reklama