Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Pákistánu vykolejil vlak, obětí je nejméně 30

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Nejméně 30 lidí zemřelo a dalších 100 utrpělo zranění při vykolejení vlaku na jihu Pákistánu. Nehodu potvrdil dopravce Pakistan Railways. Soustrast rodinám obětí už vyjádřila česká diplomacie.

Několik vagónů se převrátilo blízko železniční stanice Sahara, která se nachází asi 275 kilometrů od Karáčí, napsala BBC. Zranění cestující byli převezeni do nemocnic v okolí. Na místě nehody nadále zasahují záchranné týmy a snaží se vyprostit další přeživší.

Ministr dopravy Saad Radim uvedl, že prvotní šetření ukázalo, že vlak jel normální rychlostí. Proto zatím nebylo možné určit přesnou příčinu vykolejení soupravy.

"Smutná nedělní zpráva o nehodě vlaku Hazara Express v Pákistánu. V myšlenkách jsem s rodinami obětí, zraněných i se záchranáři," reagoval český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) na tragédii.

Podobné incidenty na železnici v Pákistánu nejsou výjimečné. Mezi lety 2013 až 2019 při nich zemřelo 150 lidí. Před dvěma lety nepřežilo 40 cestujících srážku dvou vlaků v provincii Sindh, připomněla BBC.

Témata:  vlaky Pákistán

Související

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy