reklama

Vláda v pátek oznámila, že pro vstup do restaurací, kaváren, kadeřnictví nebo na kulturní a sportovní akce už nebude stačit negativní test na koronavirus, nově bude potřeba doklad o vakcinaci nebo prodělání nemoci. Stejná pravidla budou platit pro hotely nebo lyžařské vleky.

Kancléř Alexander Schallenberg a místopředseda vlády Werner Kogler řekli nedělnímu vydání bulvárního deníku Kronen Zeitung, že zpřísněná opatření budou v platnosti nejméně do Vánoc.

Po pátečním oznámení restrikcí vzrostla podle APA čekací doba v největších očkovacích centrech ve Vídni na půldruhou hodinu. Ve spolkové zemi Salcbursko se během soboty přišlo spontánně naočkovat 1400 lidí, přičemž v poslední době takto činilo nanejvýš 2000 lidí týdně. Velký zájem o vakcinaci zaznamenali zdravotníci i v Tyrolsku a Vorarlbersku.

V Rakousku se zhruba devíti miliony obyvatel přibylo za posledních 24 hodin 8554 případů koronavirové nákazy, což je nejvyšší nedělní bilance od začátku epidemie covidu-19 v zemi. O 20 na celkových 11.502 stoupl počet úmrtí po nákaze koronavirem. V nemocnicích je momentálně 1903 pacientů, z nichž 365 je na jednotkách intenzivní péče.

reklama