Devátý den zuří rozsáhlý požár v regionu Evros na severu Řecka, nedaleko města Alexandrupoli, poblíž tureckých hranic. Dosud si tento požár vyžádal nejméně 20 obětí. V neděli se jej pokusilo zkrotit 295 hasičů s podporou sedmi letadel a pěti vrtulníků.

Úřady vydaly evakuační pokyny pro dvě vesnice. Požár zatím zničil 77 000 hektarů půdy a v oblasti bylo zaznamenáno 120 aktivních ohnisek, jak informoval sever Guardian.

Další požár vypukl na hoře Parnitha poblíž athénského hlavního města a hasiči se snaží uhasit plameny za pomocí 260 hasičů, jednoho letadla a tří vrtulníků.

Třetí velký požár vypukl v sobotu na ostrově Andros a dosud se hasičům nepodařilo situaci zvládnout. S plameny bojuje 73 hasičů s podporou dvou letadel a dvou vrtulníků. Pravděpodobnou příčinou tohoto požáru byly údery blesků během bouří.

Řecko požádalo o pomoc další evropské země při hašení. Do země byla vyslána letadla z Německa, Švédska, Chorvatska a Kypru, a na místě pomáhají desítky hasičů ze zemí, jako jsou Rumunsko, Francie, Česká republika, Bulharsko, Albánie, Slovensko a Srbsko.