Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Rusku opět poklesl přírůstek nových případů nákazy koronavirem

Rusko
Rusko
Foto: Pixabay

V Rusku během uplynulých 24 hodin přibylo 166.631 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 704 úmrtí pacientů s covidem-19, oznámily dnes tiskové agentury s odvoláním na vládní krizový štáb.

O den dříve bylo nových případů 180.456 a úmrtí 683, připomněla agentura TASS.

V zemi s přibližně 146 miliony obyvateli se od začátku pandemie nakazilo téměř 14,5 milionu Rusů, z nichž 341.635 podle vládního štábu nákaze podlehlo.

Ruský statistický úřad Rosstat uvádí mnohem větší počet obětí pandemie. Vláda vysvětluje tento rozpor tím, že Rosstat eviduje i osoby, u kterých se nemoc zjistila až po smrti. Podle statistického úřadu od dubna 2020 do konce loňského roku v souvislosti s covidem-19 zemřelo 662.486 lidí.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Rusko

Související

Aktuálně se děje

29. května 2026 21:19

Britney Spears dala policistům při zatýkání bizarní nabídku

Na veřejnost se dostaly videozáznamy z březnového zatčení zpěvačky Britney Spears v Kalifornii, které zachycují momenty, kdy opakovaně odmítala opustit své vozidlo. Hlídka dálniční policie ji zastavila na základě telefonátu na tísňovou linku od jiného řidiče, který nahlásil, že její černé BMW kličkuje mezi dvěma jízdními pruhy. Zasahující policisté čtyřiačtyřicetileté popové ikoně sdělili, že z jejího auta cítí alkohol, a proto ji vyzvali k vystoupení z vozu kvůli provedení testu střízlivosti.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy