Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Tatrách zemřel český turista. Osudným se mu stal pád

Horská záchranná služba Vysoké Tatry
Horská záchranná služba Vysoké Tatry
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Ve Vysokých Tatrách na Slovensku v úterý zahynul třiačtyřicetiletý český turista, informovala agentura TASR s odkazem na tamní Horskou záchrannou službu. Muž zemřel při pádu během výstupu na Gerlachovský štít. 

Horští záchranáři se případem zabývali včera, kdy se na ně obrátila přítelkyně zesnulého muže s tím, že toho dne plánoval vystoupit na Gerlachovský štít. "Odeslala HZS jeho přibližný pohyb zaznamenaný mobilním telefonem, což potvrdilo, že se v ten den v dané lokalitě skutečně nacházel," uvedla horská služba.

Záchranáři požádali o součinnost leteckou posádku z Popradu, která vzlétla s vrtulníkem. Ze vzduchu se podařilo lokalizovat nezvěstného pod Batizovskou próbou.

Třiačtyřicetiletý český turista ovšem utrpěl při pádu zranění neslučitelná se životem. Záchranáři transportovali jeho tělo z místa tragédie a následně ho předali policistům. 

Témata:  horská služba Vysoké Tatry Slovensko

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.