Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Válka na Ukrajině: Rusové zaznamenali nepatrný postup v Bachmutu

Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Foto: mil.ru

Na Ukrajině pokračují mnohaměsíční tvrdé boje o město Bachmut v Doněcké oblasti. Vyplývá to z informací ukrajinské armády i zámořských expertů. Rusové zároveň v posledních 24 hodinách podnikli raketové útoky, které si vyžádaly oběti na životech.

"Nepřítel soustředí své hlavní pokusy o ofenzivní akce na oblasti Bachmutu, Avdijivky a Marjinky. Ukrajinské jednotky odrazily 39 útoků nepřítele v těchto oblastech během předchozího dne. Nejtvrdší boje se nadále vedou o Bachmut a Marjinku," uvedl generální štáb ukrajinské armády v pravidelném ranním hlášení.

Ruské útoky v Bachmutu pokračují i podle amerického Institutu pro studium války (ISW). Podle geolokovaných záběrů z pondělí mohli experti konstatovat, že žoldnéři z Wagnerovy skupiny dosáhli marginálního postupu v blízkosti železnice v západní části města.

Ukrajinská armáda informovala také o úterním raketovém útoku na město Kupjansk v Charkovské oblasti. Úřady evidují mrtvé i zraněné mezi civilisty, zároveň došlo k destrukci budovy oblastního muzea.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda Armáda Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 15:39

Maďarsko zablokovalo finanční pomoc Ukrajině, dokud Kyjev neobnoví tranzit ropy

Maďarsko bude blokovat finanční pomoc Ukrajině z Evropského mírového nástroje, dokud Kyjev neobnoví tranzit ruské ropy přes ropovod Družba. Šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó to uvedl v rozhovoru pro komerční televizi ATV.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy