V Itálii zdravotnické úřady oznámily 171.263 nových případů a 333 úmrtí, uvedla agentura Reuters.

Průvody odpůrců očkovacích pasů dnes prošly ulicemi několika francouzských měst včetně Paříže. Demonstranti provolávali hesla jako "svobodu" a "ne apartheidu", který podle nich zavádí vláda, když rozděluje společnost na očkované a neočkované občany.

Lidé starší 16 let se ve Francii od pondělí budou muset při návštěvě restaurací, barů nebo sportovních zařízeních prokazovat potvrzením o vakcinaci. Nyní je ve Francii povinné prokazovat se covidovým pasem, který zahrnuje kromě důkazu o očkování či prodělané nemoci i možnost negativního testu na koronavirus.

V Paříži byly ohlášeny celkem čtyři demonstrace, do nichž se podle deníku Le Figaro dopoledne zapojilo také hnutí Žlutých vest. Odpolední protest v Paříži přilákal stovky lidí.

Dnes ohlášená francouzská bilance nových nákaz je nižší než v předchozích čtyřech dnech, kdy ve Francii přibývalo přes 400.000 nových infekcí. Klesl také počet pacientů na jednotkách intenzivní péče.

Také italský denní přírůstek infekcí je nižší než v pátek, kdy země zaznamenala 179.106 případů a 373 úmrtí. O něco klesl také počet pacientů přijatých na jednotky intenzivní péče - z pátečních 148 na dnešních 121.