Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve slovenských parlamentních volbách bude kandidovat přes 20 subjektů

Národná rada Slovenskej republiky
Národná rada Slovenskej republiky
Foto: Národná rada Slovenskej republiky

Slováci si v zářijových parlamentních volbách budou vybírat z 24 politických stran a jedné koalice, v pondělí o tom informovalo slovenské ministerstvo vnitra. V příštím týdnu mají subjekty obdržet volební čísla.

O počtu kandidujících subjektů se zmínila agentura TASR. Termín na podání listin uplynul v neděli o půlnoci.

"Na podaných listinách je uvedených celkem 2728 kandidátů. Definitivní počet kandidátů i kandidátních listin, které budou soutěžit v nadcházejících volbách, bude známý po 12. červenci, kdy Státní komise pro volby a kontrolu financování politických stran bude rozhodovat o zaregistrování kandidátů," uvedla ředitelka volebního odboru ministerstva Eva Chmelová.

Ve stejný den, kdy rozhodne státní komise o registraci kandidátních listin a kandidátů, se uskuteční také losování pořadových čísel kandidátek.

Podle Chmelové byly při podávání listin problémem zejména administrativní nedostatky. "Na některých chyběly podpisy, u některých bylo nutné ověřit údaje," vysvětlila. Všechny strany předložily potvrzení o úhradě volební kauce.

Předčasné parlamentní volby se mají na Slovensku uskutečnit 30. září. Sousední zemi aktuálně vede úřednická vláda Ľudovíta Ódora, která nahradila předchozí kabinet Eduarda Hegera.

Témata:  Slovensko volby na Slovensku

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy