Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve Štětíně utrpělo zranění 17 chodců, vjelo do nich auto

Polská policie
Polská policie
Foto: Facebook

Závažný incident se v pátek odpoledne stal ve Štětíně na západu Polska. Do lidí přecházejících přes silnici ve městě narazilo auto. Mnoho lidí utrpělo při nehodě zranění. Viník z místa činu ujel, ale již byl dopaden.

Podle agenturních informací, které se odvolávají na místní úřady, utrpělo zranění nejméně 17 lidí. Dvě osoby jsou ve vážném stavu. Na místě incidentu zasahovaly záchranné složky. Policie uvedla, že řidičem auta byl třiatřicetiletý polský občan.

K události došlo kolem 16. hodiny. Auto podle dosavadního šetření narazilo nejen do skupiny chodců, ale také do dalších tří vozidel. Viník se sice snažil ujet, strážci zákona ho ale zadrželi a zatkli.

Aktuálně probíhá vyšetřování události, podle policistů nešlo o teroristický čin.

Štětín je hlavním městem Západopomořanského vojvodství a historickou metropolí Pomořanska. Leží na řece Odře. Ve městě žije necelých 400 tisíc obyvatel.

Témata:  policie Polsko Polsko

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 10:51

Zdražuje čokoláda, cukr i káva. Počasí dělá z běžného zboží luxus pro bohaté

Ceny kakaa vytrvale stoupají a podle analytiků komodita má prostor pro prodloužení současného rekordního cyklu. Ale zatím nejsou na obzoru žádné známky výrazného snížení poptávky. Na konci března ceny kakaa na burze v New Yorku dosáhly historického maxima, když nakrátko překročily hranici 10.000 USD za tunu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy