Rekord v počtu infikovaných dnes padl i v Británii, covid má také přibližně každý desátý obyvatel Londýna, vyplývá z údajů britského statistického úřadu.

Irská vláda už před týdnem nařídila dřívější zavírací dobu pro bary a restaurace, do 30. ledna budou muset zavírat v osm hodin večer. Snížila také počet povolených účastníků vnitřních i venkovních akcí. Opatření kabinet zavedl navzdory hlasitému odporu řady zákonodárců z vládní koalice, kteří tvrdili, že tento krok podpoří méně bezpečná shromáždění v domácnostech.

Nová rychle se šířící varianta omikron představuje téměř tři čtvrtiny nově zachycených případů v Irsku, uvedlo ve čtvrtek ministerstvo zdravotnictví.

V Irsku, kde žije necelých pět milionů obyvatel, se nemoc covid-19 od začátku pandemie potvrdila u více než 680.000 lidí, zemřelo 5890 nakažených.

Británie dnes ohlásila 122.186 laboratorně potvrzených případů covidu-19 a už třetí den v řadě překonala dosavadní rekord v počtu nakažených. Za poslední den zemřelo 137 lidí, kteří měli pozitivní test. Celková bilance obětí od začátku pandemie je 147.857 úmrtí.

Britský statistický úřad (ONS) dnes zveřejnil model, podle kterého měl minulou neděli covid-19 přibližně každý desátý obyvatel Londýna. V celé Británii to byl jeden člověk z 35, což je dosud nejvíce, píše Reuters.