Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

VIDEO: Píseň slavící diktátora Kima se stala hitem TikToku. Skladba má nové, alarmující poselství

VIDEO: Píseň slavící diktátora Kima se stala hitem TikToku. Skladba má nové, alarmující poselství

Foto: china.org.cn

Severokorejská propagandistická píseň "Friendly Father" (Přátelský otec) oslavující Kim Čong-una zaznamenala obrovský úspěch na sociální platformě TikTok, kde získala miliony zhlédnutí. Tato píseň, která chválí komunistického diktátora Severní Koreje, si získala oblibu zejména mezi mladou generací Z, která ji sdílela a komentovala s obrovským nadšením. Jeden uživatel ji označil jako "to, co jsem potřeboval dneska slyšet", zatímco další se dokonce zeptal, zda je k dispozici na hudební platformě Spotify.

Kim Čong-un se tak připojil k hudebním hvězdám jakou je Taylor Swift(ová) a Harry Styles na sociální síti TikTok. Uživatelé, kteří sdíleli své reakce na tuto neobvyklou kombinaci nebo tancovali k písni, si rychle získali velkou sledovanost, často v řádu tisíců až milionů zhlédnutí. Informuje BBC a další britská média. 

Propagandistická hymna je doprovázena chytlavou synth-popovou melodií a obsahuje texty, které oslavují Kim Čong-una jako "velkého vůdce" a "přátelského otce", což vytváří zajímavý kontrast.

Video: „Přátelský otec“: Severní Korea vydává novou píseň velebící vůdce Kim Čong-una | CNA via YouTube

V hudebním videu jsou záběry šťastného Kim Čong-una obklopeného svými oddanými poddanými, kteří mu vyjadřují podporu. Mezi nimi je i známá moderátorka národních zpráv, Ri Čun-Lee. Tato popová skladba má chytlavou melodii, která vám zůstane v hlavě, a připomíná hity na Západě, jako je "Waterloo" od skupiny ABBA. Uživatelé TikToku ji označují za "kódovanou Abbu" kvůli podobnosti s hudbou švédské kapely.

Podle vědecké pracovnice Alexandra Leonziniové z Cambridgeské univerzity, která se zabývá severokorejskou hudbou a poskytla rozhovor BBC, se hudba v Severní Koreji stává dalším prostředkem propagandy státu. Veškeré umělecké projevy musí podporovat výchovu občanů a vzbuzovat v nich loajalitu k režimu. Severokorejský režim využívá „teorii semínek“, kterými klade důraz na to, že každé umělecké dílo musí obsahovat ideologické poselství, které má ovlivnit širší populaci.

Leonziniová upozorňuje, že dvouminutová píseň, která se stala virálním hitem na TikToku, je součástí nového propagandistického úsilí na podporu Kim Čong-una. I když to není první píseň o něm, jazyk použitý k jeho popisu se výrazně změnil. Kim Čong-un je označován jako „otec“ a „Velký“, což jsou slova, která byla dříve používána pouze pro jeho dědečka Kim Ir-sena.

Témata:  Kim Un-Čong Severní Korea

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.