Rusko tvrdí, že USA mají program na výrobu chemických a biologických zbraní a vyrábějí je i na Ukrajině. Washington i Kyjev to odmítají.

"Formát G20 je důležitý, ale na druhou stranu v současných podmínkách, kdy většina účastníků tohoto formátu je s námi z jejich iniciativy ve stavu ekonomické války, se (v případě ruské neúčasti) nic fatálního nestane," řekl Peskov citovaný agenturou Intertax. Rusko přesto podle Peskova bere v potaz názor ostatních a je připraveno se setkání G20 účastnit.

Za návrhem vyloučit Rusko z jednání G20 stojí Polsko, které by podle serveru money.pl následně rádo zaujalo volné místo v prvně jmenované organizaci. Letošní summit má na konci roku hostit Indonésie.

"Náš návrh na odstranění Ruska ze skupiny G20 a jeho nahrazení Polskem se setkal s velkým pochopením zástupců americké administrativy," uvedl dle portálu ministr rozvoje a technologií Piotr Nowak.

Ruská armáda předloží prezidentu Vladimiru Putinovi návrhy na posílení obrany země, řekl Peskov. Reaguje tím na přesuny jednotek Severoatlantické aliance na základny na východním křídle NATO.

Západní sankce uvalené na šéfa největší ruské banky Sberbank Germana Grefa podle Peskova nepředstavují žádné ohrožení ruského bankovního sektoru ani Sberbank. Západ zavel četné sankce na představitele ruského režimu a mnohé firmy za ruskou invazi na Ukrajinu, která začala před měsícem.