Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Záchranáři stále nacházejí přeživší po zemětřesení, obětí je přes 23 tisíc

Zemětřesení v Turecku
Zemětřesení v Turecku
Foto: ČTK/Profimedia

Počet mrtvých po pondělním zemětřesení v Sýrii a Turecku přesáhl hranici 23.000. Turecké úřady dnes večer oznámily, že si katastrofa v zemi vyžádala nejméně 20.213 obětí, napsala agentura Reuters. Na druhé straně hranice je podle oficiálních bilancí syrské vlády i opozice 3553 mrtvých.

Očekává se, že počet obětí i nadále poroste s tím, jak záchranáři z pod sutin zřícených domů vynášejí další těla. Naděje na záchranu živých je malá, i přesto se i dnes podařilo vyprostit několik lidí.

Po zhruba 110 hodinách dnes libanonští a syrští záchranáři vytáhli z trosek v syrském městě Džabla ženu a dítě, napsala agentura Reuters, o další zhruba desítce zachráněných informovala média dnes dopoledne.

Zatímco v Turecku bilance mrtvých překonala hranici 20.000, v Sýrii pomoc komplikuje složitá vnitropolitická a bezpečnostní situace. Obtížný je přístup zejména do regionů pod kontrolou povstaleckých skupin.

Syrská státní média uvedla, že k dnešnímu večeru je v oblastech kontrolovaných vládou 1387 mrtvých. Opoziční organizace Bílé přilby, která působí v regionech ovládaných povstalci, dnes na twitteru informovala o 2166 mrtvých.

Témata:  Turecko zemětřesení

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 18:45

Policie brzy uzavře případ Vrbětice. Rakušan řekl, že vyšetřování finišuje

Policie by v květnu mohla uzavřít vyšetřování explozí v muničních skladech ve Vrběticích. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v nedělním vydání pořadu Otázky Václava Moravce potvrdil, že policejní vyšetřování finišuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy