Odvysílala záběry, na nichž ozbrojení vojenští policisté přilétají na základnu v provincii Halab nedaleko hranice s Tureckem a začínají ji zajišťovat.

Podle Zvezdy má komplex sloužit jako distribuční centrum humanitární pomoci pro místní obyvatelstvo. Ovládají ho jednotky syrské vlády, která je spojencem Moskvy.

zdroj: YouTube

"Ženisté nyní procházejí a prohledávají každou budovu, aby se ujistili, že v ní nezůstaly nějaké výbušniny nebo něco, co by nás mohlo překvapit," řekl v televizi Zvezda vysoce postavený příslušník ruské vojenské policie.

Na záběrech se také objevilo vybavení, které sloužilo americkým vojákům, jako jsou prostředky pro ošetření popálenin od slunce, noclehárny a tělocvična. Stažení amerických vojáků ze Sýrie minulý měsíc nečekaně ohlásil prezident USA Donald Trump.

Televize Zvezda ve čtvrtek oznámila, že Rusko na severovýchodě Sýrie na hranicích s Tureckem začalo budovat vrtulníkovou základnu. Ruské ozbrojené síly v současné době provozují v této blízkovýchodní zemi leteckou základnu Hmímím a také námořní základnu Tartús.